Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Poličce vynášejí munici z haly u místa výbuchu

Výbušnina, ilustrační foto
Výbušnina, ilustrační foto
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Polička (Svitavsko) - Policejní pyrotechnici dnes v Poličských strojírnách v Poličce pokračují ve vynášení munice z haly, která stojí vedle výbuchem zničeného objektu.

Na místě samotného výbuchu se zatím nepracuje. ČTK to řekla mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová. Série čtvrtečních explozí v hale na výrobu munice v areálu Polišských strojíren zranila 19 lidí, z toho tři vážně.

Z haly vedle zničeného objektu pyrotechnici munici vyklízejí od soboty. Jde o stovky kusů, kriminalisté si k munici pořizují dokumentaci. Charakter munice mluvčí policie nespecifikovala. "Nepoškozenou munici předáme majiteli, poškozenou si zlikviduje v trhací jámě v areálu strojíren," uvedla mluvčí.

Odvozem munice z vedlejší haly si kriminalisté dělají prostor pro to, aby se mohli následně pustit do ohledávání místa samotného výbuchu a začít s odstraňováním trosek. U těchto prací počítají i s nasazením speciálního odolného bagru.

V sobotu vpodvečer policie zmenšila pásmo zákazu vstupu kolem místa výbuchu jen na samotný oplocený areál strojíren.

Témata:  výbuch v Poličských strojírnách výbuch pyrotechnika bomby

Související

Aktuálně se děje

17. května 2026 10:06

Advokát nastínil motivy zloděje lebky svaté Zdislavy. Soud přijal jeho slib

Mnoho lidí v sobotu zaskočilo rozhodnutí soudu, který nechal muže obviněného z krádeže lebky svaté Zdislavy na svobodě. Advokát podezřelého vysvětlil, proč se jeho klient rozhodl pro nepochopitelný čin. Naznačil také, proč soud neposlal muže do vazby. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy