reklama

Sudků se ženu pokusila zabít 5. července. Podle svých slov chtěla "uškrtit nějakou ženu a pomilovat se s ní". Zákaznici kavárny následovala na toalety. Mezitím si svlékla tričko a poté, co dívka vyšla z kabinky, ji zezadu začala škrtit. Dívka ještě stihla dát pod škrtidlo ruce. "Pokud by je tak dát nestihla, došlo by vzhledem k intenzitě škrcení během několika desítek vteřin k poruše vědomí. Pokud by tlak trval několik minut, došlo by k udušení," řekl soudu znalec Jiří Hladík.

Po tomto incidentu ji policisté nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, údajně však lékařům informace o útoku nepředali. Napadená dívka ve své výpovědi na policii uvedla, že jí zasahující policisté dali na výběr - buď bude muset na služebnu kvůli sepsání záznamu, nebo nic nenahlásí a oni se postarají, aby byla útočnice převezena do Bohnic. "Zvolila jsem to jednodušší," řekla prý dívka, která se dnešního soudu nezúčastnila.

Soud četl i výpověď primáře oddělení, na kterém Sudků po události v kavárně pobývala. Policisté podle něj lékařům neřekli, co se v kavárně odehrálo, v záznamech o příjmu bylo podle něj uvedeno pouze to, že Sudků je v léčebně na vlastní žádost. Vyprávění o útoku považovali zdravotníci za plody její fantazie. "Neměli jsme žádné indicie o tom, že by se dopustila agrese proti lidem nebo zvířatům," uvedl primář.

Sudků, které hrozí za vraždu a pokus o ni doživotí, ubodala o dva týdny později zákaznici nákupního centra na pražském Smíchově. Podle znalců žena trpí útočným a nekrofilním sadismem. Znalec z oboru sexuologie Jaroslav Zvěřina soudu řekl, že Sudků porucha ovlivnila pouze u prvního útoku. "Ovládací schopnosti ale zaniklé nebyly," řekl. U druhého útoku chtěla Sudků podle znalců ukázat, že je to s ní špatné. "Možná se chtěla pomstít celému světu," řekl Zvěřina.

Sudků dnes soudu řekla, že se u ní sadistické myšlenky začaly objevovat ve chvíli, kdy začala brát hormony kvůli přeměně na muže. Podle znalců ji však hormony v době útoků ovlivnit nemohly, brát je totiž přestala už v roce 2013.

Sudků dnes uvedla, že kvůli své poruše měla brát léky, často ale vynechávala dávky, nebo prášky kombinovala s alkoholem. Užívala také drogy. Znalci proto shodně navrhli, aby jí byla uložena ochranná ústavní psychiatrická a sexuologická léčba.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama