reklama

Michálek se v rozhovoru vyjádřil například k tématu korunových dluhopisů Andreje Babiše. Poukázal přitom na to, že současný šéf státní kasy pouze využil nastavená pravidla. „Neetické by v tom případě bylo i chování Jágra. Musíme vzít i všechny naše sportovce, kteří své příjmy investovali do zahraničních fondů, kde využívali daňového zvýhodnění,“ uvedl Michálek.

Z etické stránky jsou podle něj tyto věci opravdu na hraně. „Je na daňové správě, aby nyní prokázala, že celá transakce nesloužila jenom ke krácení daně,“ dodal. Podle něj to mohl Babiš udělat i jinak. „Kdyby Babiš chtěl opravdu ušetřit na daních, není nic jednoduššího, než aby Agrofert přemaloval na fond pro kvalifikované investory, kdy by podle platné legislativy měl pětiprocentní zdanění,“ vysvětluje.

Kromě toho se pozastavil u zákona přezdívaného lex Babiš. „Upozorňuji na to, že koncentrace politické, ekonomické a mediální moci není pro demokracii zdravá. Na druhou stranu je třeba využívat mechanismy, které jsou v souladu s naší ústavou, což u zákona o střetu zájmů došlo příliš daleko,“ myslí si.

Domnívá se také, že pokud by byly přijímány další zákony cílené na jednoho konkrétního politika, mohlo by to být považováno za šikanu.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama