Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na koncertě v Brně výbuchla pyrotechnika, zraněno bylo šest lidí

Brno, pohled ze Staré radnicena Katedrálu sv. Petra a Pavla
Brno, pohled ze Staré radnicena Katedrálu sv. Petra a Pavla
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Brno - Pyrotechnika v brněnském Metro Music Baru zranila dva diváky a čtyři členy slovenské kapely Rammstein Revival Band, která petardy použila. Případ vyšetřuje policie. Interiér klubu výbuch nepoškodil, další akce tak nejsou ohroženy.

Německá kapela Rammstein, s jejíž muzikou slovenští hudebníci vystupují, je známá využíváním ohňů na svých vystoupeních.

Podle informací provozovatele klubu použila slovenská kapela pyrotechniku bez předchozí domluvy a svolení. Policie případ vyšetřuje pro podezření z obecného ohrožení.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové potřebovali ošetření tři lidé. Dva měli lehká povrchová zranění, jeden člen kapely je zraněný středně těžce, protože byl v bezprostředním kontaktu s pyrotechnikou. Podle účastnice koncertu jednomu z členů kapely muž z ochranné služby držel tepenné krvácení.

Témata:  pyrotechnika výbuch Brno

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 19:08

Počasí dnes opět lámalo rekordy. Bylo 41 stupňů

Ve Strážnici dnes naměřili 41 stupňů, čímž padlo nové absolutní maximum pro Moravu. Teplotní rekordy se dnes objevily na 91 procentech stanic měřících třicet let a déle, přičemž na 16 procentech stanic byl překonán dokonce dosavadní absolutní extrém, který na mnohých místech padl teprve včera. Od extrémních veder si však do konce týdne odpočineme a teploty se vrátí k hodnotám, jež jsou pro naše léto obvyklejší.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy