Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí na Benešovsku: Na stavbě se utrhl svah, zemřeli dva dělníci

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Přestavlky u Čerčan - Na stavbě poblíž Přestavlk u Čerčan na Benešovsku se dnes dopoledne utrhl svah. Zavalil dva dělníky, zemřeli na místě. Vyprošťování těl mže trvat několik hodin.

Místo už ohledala kriminální policie. "Oba muži utrpěli zranění neslučitelná se životem," sdělil mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Na místo byla z Prahy vyslána zvláštní jednotka pro vyhledávání a záchranu zavalených osob, takzvaný USAR tým. "Začínají stabilizační práce na svahu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Těžká technika nejprve musí odbagrovat sesunutou zeminu a zabezpečit místo proti dalším sesuvům, poté hasiči mohou těla vyprostit.

Témata:  neštěstí Středočeský kraj hasiči

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:04

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy