Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemana v květnu čeká návštěva summitu v Číně. Akce se zřejmě zúčastní i Putin

Miloš Zeman, prezident ČR
Miloš Zeman, prezident ČR
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček potvrdil, že Miloš Zeman se v květnu zúčastní připravovaného summitu k projektu nové hedvábné stezky. Učiní tak po pravidelné návštěvě jednotlivých krajů, tentokrát kraje Libereckého. Ovčáček to uvedl dnes na tiskové konferenci.

Prezident Miloš Zeman se zúčastní summitu k projektu nové hedvábné stezky v polovině května. Summitu se kromě čínského prezidenta zúčastní také ruský prezident Putin. Putinovu údajnou účast na fóru nedávno potvrdil ruský velvyslanec v Číně Andrej Denisov. 

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na tiskové konferenci také zmínil, že Miloš Zeman bude pokračovat v pravidelných návštěvách českých krajů. Na začátku května zavítá do libereckého kraje. Následně návštěvy přeruší plánovaná cesta do Číny na výše zmíněný summit. Koncem měsíce zavítá nejprve do Jihomoravského, následně do Jihočeského kraje.

V souvislosti s Jihočeským krajem Ovčáček poznamenal, že Hrad rezignaci hejtmana Zimoly respektuje. Prý jde o bytostné rozhodnutí pana Zimoly. Zároveň doufá, že v době prezidentovy návštěvy kraje bude již situace stabilizována a kraj bude mít novou koalici.

V červnu prezidenta čeká návštěva jeho domovské Vysočiny. Následovat bude pravidelná dovolena v Novém Veselí. 

Ovčáček opět odmítl spekulace o najmutí lobbistické společnosti velvyslancem Hynkem Kmoníčkem, která by zprostředkovala návštěvu českého a amerického prezidenta. Připomněl, že německá kancléřka se o návštěvě dozvěděla 4 dny před odletem a jordánský král musel čekat 10 dní, než ho Trump přijal. "Je to jen otázka termínu," dodal k plánované návštěvě.

Témata:  Jiří Ovčáček Miloš Zeman Vladimír Putin

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 8:50

14. srpna 2026 18:44

První slova Bereniky Suchánkové o narození potomka. Prozradila jméno dítěte

Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během léta. Jednou už se objevila informace, že se Berenika Šrettrová, dcera herce a baviče Michala Suchánka, stala maminkou. Nyní to oficiálně potvrdila sama herečka. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.