Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelec ze Sudoměřic bude dnes vyslýchán, noc strávil v cele

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Hodonín - Na dnešek je naplánován výslech muže, který v pondělí odpoledne u školy v Sudoměřicích na Hodonínsku střílel z plynové pistole. Podezřelý strávil noc v cele.

Při zatýkání byl muž podle policistů zjevně opilý, uvedl dnes na webu mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Muž je podezřelý z výtržnictví.

Při svém činu nikoho nezabil ani nezranil. Policejní prezident Tomáš Tuhý k případu uvedl, že první hlídka vybavena dlouhými zbraněmi byla na místě jedenáct minut po oznámení střelby.

Policisté při zásahu uzavřeli ulici a dali blízké škole pokyn, aby nikdo nevycházel. Podle starosty Stanislava Tomšeje jde o muže okolo 60 let.

Témata:  střelba v ČR Policie ČR

Aktuálně se děje

13. srpna 2026 14:16

Kolik by Česko stálo pokračování extrémních veder? Produktivita lidí klesá

Třicet stupňů Celsia není jen hranicí, kdy začíná být horko nepříjemné. Právě kolem této úrovně se podle analýzy Allianz Research začíná výrazně zhoršovat produktivita práce. Při nižších teplotách může oteplení v chladnějších zemích ještě šetřit náklady na vytápění a být spojeno s mírně vyšším výkonem. Nad třiceti stupni se ale efekt obrací. V pásmu mezi 30 a 35 stupni snižuje každý další stupeň hodinový výkon pracovníků přibližně o tři procenta průměrného hodinového výkonu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy