reklama

Miliardář Pavol Kúpa nabídl advokátovi Zdeňku Altnerovi 55 milionů za pohledávku vůči ČSSD. Informoval o tom portál Lidovky.cz. Strana mu má zaplatit asi šestkrát víc, necelých 338 milionů korun.

"Poslal jsem panu doktoru Veselému oficiální žádost na odkup pohledávky pana Altnera za 55 milionů korun. Nabídka zohledňuje i možnou modifikaci výšky pohledávky ze strany Nejvyššího soudu a délku řízení," uvedl slovenský podnikatel pro portál.

Pro vládní stranu by prodej jejího dluhu představoval větší problém. V takovém případě by dluh po sociálních demokratech začal vymáhat Krúpa a jeho firma, která má dostatek prostředků na právníky i celý spor. Altner ale zatím prodej odmítá.

Sociální demokracie má podle pravomocného rozsudku Altnerovi zaplatit téměř 338 milionů korun. Advokát zastupoval stranu ve sporu o Lidový dům, za což mu soud přiznal 18,5 milionu korun. Kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby ale částka vzrostla až na 338 milionů.

ČSSD ale nechce přes právní moc rozsudku hradit přímo Altnerovi, protože se na ni obrátili věřitelé, jimž dluží až 20 milionů korun. Strana má v plánu uspokojovat Altnerovy exekučně vymáhané závazky v pořadí, jak nabudou s nimi související exekuční příkazy právní moci.

reklama