Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nový ministr školství? Sobotka bude nástupce Valachové vybírat ze dvou až tří jmen

Kateřina Valachová, ministryně školství s Bohuslavem Sobotkou /ČSSD/
Kateřina Valachová, ministryně školství s Bohuslavem Sobotkou /ČSSD/
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se chce do konce května sejít s kandidáty na funkci ministra školství. Jako o možném nástupci Kateřiny Valachové (ČSSD) média spekulují především o jejím dosavadním náměstkovi Stanislavu Štechovi.

"Premiér se chce do konce května sejít s potenciálními kandidáty na nového ministra školství. Vybírat bude zřejmě ze dvou až tří kandidátů," uvedl na twitteru mluvčí vlády Martin Ayrer.Ayrer.

Sobotka dnes během návštěvy v Lucembursku řekl pouze to, že nového ministra školství bude vybírat v příštích dnech a týdnech.

Ministerstvo vedla Valachová od června 2015, v úterý však oznámila rezignaci v souvislosti s kauzou kolem dotací pro Fotbalovou asociaci ČR.

Podle šéfa hnutí ANO a vicepremiéra Anderje Babiše rezignovala Valachová proto, aby se nemluvilo o tom, že pravděpodobnou korupci na ministerstvu školství řídil sociální demokrat Karel Březina. Ten byl v kauze vyslýchán, ale není mezi obviněnými.

Témata:  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Bohuslav Sobotka Kateřina Valachová

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2026 13:38

Richard Krajčo slaví s Karin devět let od svatby. Zveřejnil dosud utajované fotky

Deváté výročí svatby přineslo pro Richarda Krajča a Karin Babinskou důvod k oslavě a sdílení soukromí s veřejností. Manželé si při této příležitosti připomněli vstup do desátého roku společného manželského života a příznivcům odhalili několik dosud nezveřejněných fotografií. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Pavouk, ilustrační foto

Jedovatí pavouci žijí i v Česku. Odborníci radí, co dělat při pokousání

Přední část těla zahalená do nápadně červených či oranžových odstínů, z níž vystupují tmavá klepítka spojená s protáhlými končetinami, činí ze zápřednice jedovaté tvora, který dokáže nahnat strach nejen lidem trpícím arachnofobií. Ačkoliv se nejedná o útočného tvora, lidé by měli být při toulkách přírodou obezřetní, neboť setkání s tímto členovcem nemusí patřit k nejpříjemnějším.