Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena se nedaleko hradu Pernštejn zřítila ze srázu, zachraňovat ji musel vrtulník

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

Nedvědice - Poblíž hradu Pernštejn na Brněnsku se dnes zřítila z 30metrového srázu žena. Dopadla na kameny a utrpěla středně těžká poranění. Zasahoval záchranářský vrtulník.

"Stalo se to odpoledne v lokalitě Mařenčino loubí, což je po turistické stezce poblíž hradu," uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Hasiči museli nechat techniku u hradu, protože dál neprojela, k místu šli pěšky. "Paní byla při vědomí, komunikovala. Zdravotníkům jsme pomáhali s nakládáním ženy," dodal.

"Žena utrpěla středně těžká poranění, letecky jsme ji převezli na urgentní příjem do nemocnice v Jihlavě," uvedla mluvčí záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová.

Témata:  úrazy Jihomoravský kraj záchranáři

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 9:41

Tragédie na Brněnsku: Jeden mrtvý a zraněné dítě. Nehoda se stala při předjíždění

Tragická je bilance vážné dopravní nehody, která se v úterý vpodvečer stala na obchvatu u Pohořelic na jižní Moravě. Jedna žena přišla o život, několik osob utrpělo zranění. Mezi zraněnými bylo i dítě. Nehodu vyšetřuje policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Zahájení poslední fáze kampaně koalice SPOLU

OBRAZEM: Spolu zahájila horkou fázi předvolební kampaně

Koalice SPOLU zahájila poslední fázi kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které proběhnou 3. a 4. října. Lídři koalice zdůrazňují, že i přes tvrzení opozice je Česká republika úspěšnou zemí, které se daří ekonomicky, a je jen na voličích, zda tento trend bude pokračovat. Jejich program slibuje pevné ukotvení země na Západě, funkční stát a investice do obrany a infrastruktury.