Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rodiny mladých výtržníků mají za smrt plameňáka v ZOO zaplatit přes 30 tisíc, domlouvají splátkový kalendář

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Jihlava - Tři chlapci mladší deseti let vnikli do jihlavské zoo a v ubikaci plameňáků ubili kameny a kopanci jednoho samce. Škoda za zabitého plameňáka převyšuje 30.000 korun. Rodiny už se zahradou jednají o splátkovém kalendáři.

Jihlavská zoologická zahrada se domlouvá na splátkách za plameňáka, jehož v březnu zabily tři malé děti. Jejich rodiny by měly dohodu obsahující splátkový kalendář podepsat do konce měsíce. Pokud ji podepíšou a budou stanovené částky splácet, zahrada na ně nepodá žalobu, což zvažovala. Informoval o tom mluvčí zoo Martin Maláč.

Chlapci mladší deseti let vnikli do zoo a v ubikaci plameňáků ubili kameny a kopanci jednoho samce. Zákonní zástupci dětí se krátce nato přišli do zoologické zahrady omluvit s tím, že škodu nahradí. Později ještě přišli do zoo na brigádu, ale žádné peníze neposlali. Vedení zahrady jim poslalo upozornění a pak prostřednictvím právníka i předžalobní výzvu, ale nic se nedělo.

Změna nastala až ve chvíli, kdy do všeho vstoupili pracovníci charity v roli prostředníka mezi všemi třemi rodinami, zahradou a jejím právníkem. Podle prvního návrhu nabídly rodiny zoo měsíčně splácet v součtu 3000 korun. Zahrada ale požadovala navýšení měsíční splátky zhruba o 1500 korun, tak, aby byla celá suma za zabitého plameňáka uhrazena do konce kalendářního roku. „Tenhle návrh byl všemi akceptován a do konce měsíce by zástupci všech tří rodin měli smlouvu podepsat," uvedl mluvčí zoo.

Témata:  Zoo Jihlava CZK (česká koruna)

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.