Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bělobrádek rozdrtil Čunka, valnou většinou hlasů obhájil post předsedy KDU-ČSL

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Předsedou KDU-ČSL bude i další dva roky Pavel Bělobrádek, hlasovalo pro něj 227 delegátů dnešního celostátního sněmu v Praze z 276 přítomných, získal tak 84 procent hlasů. O post šéfa strany usiloval tké zlínský hejtman Jiří Čunek.

"Udělám maximum toho, co je v mých silách a je v mých schopnostech, a někdy i víc, abychom byli úspěšní a aby KDU-ČSL dobře prosperovala. Protože bude-li dobře prosperovat KDU-ČSL a bude úspěšná, bude to ve prospěch všech obyvatel České republiky," řekl Bělobrádek po volbě.

Bělobrádek v kandidátském projevu prohlásil, že cílem strany musí být úspěch v podzimních volbách, aby měla co největší vliv na budoucnost Česka. Uvedl, že se lidovci musí držet svých tradičních priorit, jako je rodinná politika nebo podpora solidarity.

Zároveň ale podle něj strana musí podporovat vzdělávání, které je klíčem pro budoucí prosperitu. Vyslovil se také pro zjednodušení zákonů a zajištění větší vymahatelnosti práva.

Bělobrádkovi bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb gratulovali na twitteru předsedové TOP 09 a ODS Miroslav Kalousek a Petr Fiala. Šéf ODS zároveň vyjádřil víru ve "spolupráci ve prospěch demokracie a prosperity ČR".

Témata:  Pavel Bělobrádek Jiří Čunek 1 KDU-ČSL

Související

Aktuálně se děje

27. května 2026 9:21

Češi na MS v hokeji trápili hvězdnou Kanadu. Celebrini a Crosby předvedli, co umí

Poté, co o úterním poledni dali Čechům šanci na lepší umístění Dánové tím, že svůj duel s Norskem poslali do prodloužení, žila naděje, že by skutečně z toho mohlo být konečné druhé místo ve skupině B pro český tým a tím pádem snadnější soupeř. A hlavně také možnost hrát čtvrtfinále ve Fribourgu a necestovat tak do Curychu. Ani jedno se nakonec bohužel nevyplnilo. A to i přesto, že Češi do duelu s obrovským favoritem vstoupili dobře. Po dvou třetinách dokonce vedli 2:1, ale v závěrečné třetí třetině se Kanaďanům povedlo otočit skóre. I když z toho nakonec byla prohra, dá se říct, že Češi odčinili předešlou ostudnou prohru s Norskem.

Zdroj: David Holub

Další zprávy