Pavel Bělobrádek

Pavel Bělobrádek

Bělobrádek na sudetském srazu: Nejsme jen Češi a Němci, ale Evropané

Svět

Nejsme jen Češi a Němci, jsme Evropané s rozdílnými kořeny, ale společnými plody. Dnes to na sudetoněmeckém sjezdu v bavorském Hofu prohlásil český poslanec a někdejší vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Sudetské Němce v projevu ujistil, že Česko chce nadále intenzivně spolupracovat s Německem a že Praha ve vztahu k Německu a sudetským Němcům přes všechna vzájemná příkoří hledí do budoucnosti.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Sněmovní komisi pro BIS opět povede Bělobrádek, SPD nezískala žádný post

Domov

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby povede i v nynějším volebním období Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Stejného předsedu jako v minulém období mají po dnešní sněmovní tajné volbě i dvě další komise. Opoziční hnutí SPD nepovede jako jediná sněmovní strana žádnou ze 13 stálých komisí. Počet komisí je stejný jako v uplynulém volebním období. Ve volbě byl vždy jen jeden kandidát.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/

Formulace v dopise čínské ambasády jsou nepřijatelné, ohradil se Bělobrádek

Domov

Nejvyšší ústavní činitelé si musí vyříkat, jak budou komunikovat v situacích, kdy cizí země vyvíjí nátlak. V souvislosti s dopisem čínského velvyslanectví ohledně možné cesty někdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan to řekl předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině

Domov

Miniválka o Kalouska: O co Pirátům vlastně jde?

Zdá se, že tu máme konec jednoty a selanky, která v opozici vládla. Ve čtvrtek zlý muž a místopředseda Pirátů Jakub Michálek v rozhovoru pro web Aktuálně.cz vyjádřil názor, že by se TOP 09, která je na hranici volitelnosti, měla v klidu a míru rozpustit. To si ovšem nenechal líbit další zlý muž české politiky, ovšem z Topky, Miroslav Kalousek. A válka byla vyhlášena.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/

Poslancování mu nestačí? Bělobrádek pokukuje po postu hejtmana

Domov

Lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj pro krajské volby v roce 2020 bude poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Součástí koalice by kromě KDU-ČSL měly být nadále Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM). O kandidátech lidovců pro kandidátku Koalice pro Královéhradecký kraj v pátek rozhodla krajská nominační konference strany.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Bělobrádek šokuje slovy o své nemoci!

Domov

Pavel Bělobrádek celý život bojuje s nevyléčitelnou roztroušenou sklerózou. Přiznal, že kvůli nemoci zažil i šikanu, a nyní má kondici tříletého dítěte.

Sjezd KDU-ČSL 2015 Zlín

Lidovci volí nového předsedu. Do čela strany chce i předem neznámý čtvrtý kandidát

Domov

O funkci předsedy KDU-ČSL se budou na brněnském sjezdu ucházet čtyři kandidáti. Vedle poslanců Jana Bartoška, Mariana Jurečky a Marka Výborného, kteří oznámili svoje aspirace už před měsíci, dnes nominaci přijal Jaroslav Vlach. Čtvrtý kandidát je členem lidoveckého krajského středočeského výboru a místopředsedou okresního výboru Praha-západ.

Andrej Babiš

Babiš navzdory kauzám u Čechů vede. Věří i Bartošovi

Domov

Z představitelů parlamentních stran lidé nejvíc věří předsedovi ANO a premiérovi Andreji Babišovi a šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Babiš má důvěru 40 procent lidí, Bartoš 33 procent. Naopak největší nedůvěru budí předsedové SPD Tomio Okamura a lidovců Pavel Bělobrádek, u obou je to shodně 60 procent. V listopadovém průzkumu to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Naprostou většinu dat autoři průzkumu získali před 12. listopadem, tedy před vypuknutím aféry kolem údajného únosu premiérova syna na Krym.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/

Domov

Vliv cizích služeb na kauzu Andreje Babiše mladšího? BIS o ničem neví, řekl Bělobrádek

Bezpečnostní informační služba nemá informace o vlivu cizích zpravodajských služeb na kauzu Andreje Babiše mladšího, syna premiéra a předsedy hnutí ANO. Novinářům to po dnešním jednání sněmovní komise pro kontrolu BIS řekl její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Komise se kontrarozvědky na tuto kauzu ptala a tuto informaci jí BIS sdělila. Babiš mladší v nedávné reportáži obvinil spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu anektovaném Ruskem. Kvůli tomu bude v pátek vláda čelit ve Sněmovně hlasování o nedůvěře.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Movember v Česku: „Pornoherec z NDR“ Bělobrádek se pochlubil knírem, pak ho sundal

Domov

Spolu s listopadem přišla také každoročně konaná akce movember. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů – důraz se klade především na onemocnění, jako jsou rakovina varlat a rakovina prostaty. V rámci akce se na začátku listopadu muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. V Česku se zapojil například předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

Bělobrádek přiznal volební porážku, pogratuloval ODS

Domov

Lidovci zůstali v senátních volbách za očekáváním, nepodařilo se jim obhájit tři dosavadní mandáty. V České televizi to dnes řekl předseda strany Pavel Bělobrádek, který sám neuspěl ve volbách na Náchodsku. Gratuloval ODS, která volby vyhrála. Vládní ANO a ČSSD podle něj nijak výrazně neuspěly.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/

Domov

Bělobrádek nebude kandidovat na předsedu lidovců, ve vedení skončí

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na březnovém sjezdu strany už nebude kandidovat do čela lidovců. Ve vrcholné lidovecké funkci skončí bez ohledu na výsledek senátních voleb, v nichž kandiduje na Náchodsku. Dnes to oznámil novinářům během jednání celostátní konference KDU-ČSL, která je nejvyšším lidoveckým orgánem mezi sjezdy.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL

Lidovci se chtějí stát nadějí pro zklamané Čechy

Domov

Praha - KDU-ČSL by podle předsedy Pavla Bělobrádka měla kromě konkrétních témat nabídnout naději lidem, kterým se nelíbí vývoj v České republice, například to, že se vláda opírá o hlasy KSČM. Bělobrádek na dnešní ideové konferenci lidovců v Praze řekl, že se jeho strana nehodlá podbízet na základě výsledků marketingu, ale bude trvat na svých hodnotách, ze kterých pak vychází program a nabízená politická řešení.

Andrej Babiš

Domov

Nejpopulárnějším politikem je Babiš. Daří se i Ivanu Bartošovi

Praha - Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš byl v červnu nejlépe hodnoceným českým politikem, ztratil však většinovou podporu. Zdá se, že popularitu politických osobností ovlivnil složitý proces sestavování vlády. Na druhé místo se tak dostal Jaroslav Faltýnek, který jako vyjednavač měl v médiích velký prostor. Výrazně uspěl na třetím místě Ivan Bartoš. Na čtvrtém místě zůstává Tomio Okamura, jeho popularita však v dlouhodobém pohledu mírně klesá. Ukázal to průzkum agentury STEM.

Jiří Pospíšil

Politici se vysmívají vládě: Ukazuje se, že ministři bez vysoké školy mají výhodu

Domov

Praha - Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) dnes oznámil, že rezignuje. Politici jeho rozhodnutí uvítali. Například místopředseda ČSSD Martin Netolický řekl, že Krčál situaci vyřešil do 24 hodin od chvíle, kdy se objevilo první podezření z plagiátorství. Je to podle něj znak toho, že Krčál se snaží zlepšit politickou kulturu v ČR.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy