reklama

"Opustit Sněmovnu by nebylo lehké, ale Senát teď bude hrát svou nejzásadnější roli v historii," řekl dnes Bělobrádek na tiskové konferenci v Náchodě. Za svoji náhradnici ve Sněmovně označil současnou náměstkyni hradeckého primátora Annu Maclovou.

"Na Pražském hradě, ve Strakově akademii a většinu ve Sněmovně mají strany, které směřují ČR někam, kam nechceme a torpedují ústavní pořádky a zvyklosti. Proto bych si přál, abychom v Senátu posílili. Zásadní bude podpora voličů, důležitý bude každý hlas," míní Bělobrádek.

Je přesvědčen, že šanci má. "V krajských volbách před dvěma lety jsem získal nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů," řekl.

Zda jeho případný neúspěch ovlivní jeho pozici ve straně, zatím není jasné. "Předsedou budu do března. Na základě výsledku senátních voleb se rozhodnu, jestli vůbec budu pokračovat dál, ale to je všechno předčasné. Pro mě je prioritní uspět ve volbách, pak se rozhodnu," řekl na dotaz ČTK.

Bělobrádek bude mít ve volbách podporu hnutí STAN, TOP 09 a dalších osobností, mimo jiné neúspěšných prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše nebo Pavla Fischera. "Velmi si vážím podpory TOP 09, STAN a dalších. Jsem rád, že pokračuje úspěšný model, který se v Královéhradecké kraji ukázal na Jičínsku, kde byl před dvěma lety do Senátu za TOP 09 zvolen Tomáš Czernin a letos v lednu za STAN na Trutnovsku Jan Sobotka. Doufám, že i letos spojení našich sil zafunguje," dodal Bělobrádek.

Loading...

2 komentáře (Poslední 17.08. 10:55) Napište svůj názor

reklama