reklama

Celý konflikt vypuknul pod příspěvkem Petra Kamberského. „Spojení či alespoň spolupráce KDU+TOP09+STAN je samozřejmě naprosto nepředstavitelný zločin proti demokracii. Takže momentálně všechny tři mimo sněmovnu – a Andy se směje, až mu roláček praská,“ napsal šéfkomentátor Lidových novin.

Vyjadřoval se tak k nedávnému průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, v němž ani jedna ze tří výše zmíněných stran nepřesáhla hranici 5 % potřebnou pro vstup do Poslanecké sněmovny.

„Vždyť to píšu dokola. Smysl dává spojení/návrat STAN a TOPky. Jenže STAN buduje značku a Miroslav Kalousek je nenávidí za nevděk a zradu,“ reagoval Pavel Bělobrádek na výzvy některých diskutujících ke spojení těchto názorově blízkých politických subjektů.

„Buď tak laskav, bratře, a alespoň na Štědrý den se zdrž pomluv o něčí nenávisti. To je emoce, kterou v politice necítím k nikomu. Příliš vyčerpává a rozežírá nitro,“ vzkázal Kalousek současnému předsedovi KDU-ČSL. Dodal, že se pomodlí za jeho pokojnou mysl a odhodlání nepomlouvat bližní.

„Možná jsi to nepostřehl, ale tvým rozhodnutím už bratři nejsme. Maximálně tak v Kristu, jestli v něj skutečně věříš,“ poukázal Bělobrádek na Kalouskův někdejší odchod z řad křesťanských demokratů a založení nové politické strany. „Zcela bez emocí konstatuji fakta, pokud chceš, mohu tě citovat. Dost si pamatuju,“ pokračoval bývalý místopředseda vlády. „Nenávist necítím, ani k tobě ani k Andreji Babišovi.“

Loading...

13 komentářů (Poslední 30.12. 02:50) Napište svůj názor

reklama