reklama

Seniory z Litoměřicka si pokrývači sami vyhlídli a nabídli jim opravu střechy za pět tisíc korun. Jenže poté, co s prací skončili, chtěli částku mnohonásobně vyšší.

"Senioři u sebe tolik peněz neměli a dohodli se o předání požadované částky na následující den. Na místě, kde mělo dojít k předání finanční hotovosti, si už falešné řemeslníky vyzvedli policisté," uvedla policejní mluvčí Pavla Kogrová.

Údajní pokrývači se zaměřují právě na seniory, od kterých se snaží takto vylákat jejich úspory. "Pachatelé si vyhlédnou nějaký vhodný objekt obývaný seniory, které osloví s nabídkou opravy střešní krytiny či okapů za velmi nízkou cenu. Když se jim majitele objektu podaří přesvědčit, pustí se okamžitě do práce a během jednoho dne jí mají hotovou. Práce však podle znalce vykazuje zásadní vady, je neodborně provedena a použitý materiál je zpravidla neodbornou montáží znehodnocen," doplnila Kofrová. Lidé tak často musí nechat předělat celou střechu. 

"Po skončení prací nakonec tito 'pokrývači' sdělí poškozeným, že za odvedenou práci musí zaplatit částku mnohonásobně vyšší. Řemeslníci většinou na poškozené tlačí, že musí peníze zaplatit ihned a hrozí tím, že jejich firma bude dlužnou částku vymáhat. Mnozí poškození pak z důvodů obav raději zaplatí," vysvětlila mluvčí.

Pachatelé na místo přijíždí většinou dodávkovým vozidlem, velmi často jde o vozidla tovární značky Mercedes - Benz a poměrně často s polskou registrační značkou.

reklama