Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie obvinila tři mladistvé z pokusu vraždy ve výchovném ústavu

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Plzeň - Tři mladiství ve věku 16 a 17 let jsou obviněni z pokusu o vraždu ve výchovném ústavu Medvědí kámen v Hostouni na Domažlicku. Skončili ve vazbě, aby nemohli ovlivňovat svědky.

Podle policie plánovali, že zabijí vychovatele a společně utečou z ústavu. Mladíci si prý v sobotu 9. září vše naplánovali a chtěli čin provést stejný den večer.

"Začátek plánu mladistvým vyšel, naštěstí ale vychovatel svým jednáním jejich úsilí zmařil a k plánovanému útoku na jeho osobu nedošlo," uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

"Dne 11. září (policisté) předali usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání provinění vraždy ve stadiu pokusu spáchaného formou spolupachatelství třem mladistvým ve věku 16, 16 a 17 let," dodala.

Témata:  pokus o vraždu Plzeňský kraj Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

19. července 2026 17:41

19. července 2026 13:53

Zemřel uznávaný lékař a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina

Ve věku 83 let v neděli zemřel významný český psychiatr, sexuolog a bývalý politik Jaroslav Zvěřina. O jeho úmrtí informovala Sexuologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na sociální síti Facebook.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy