Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslední rozloučení s Květou Fialovou (†88) bude ve čtvrtek v divadle ABC

Květa Fialová
Květa Fialová
Foto: Korzo

Praha - Poslední rozloučení s Květou Fialovou se bude konat v pražském Divadle ABC ve čtvrtek 5. října. Už v úterý vzniklo u pokladny Divadla ABC improvizované pietní místo s obrázkem zesnulé herečky. Ve foyeru je kondolenční kniha.

Divadlo bude pro veřejnost ve čtvrtek otevřeno od 11:00, smuteční akt začne o hodinu později. Informovala o tom dnes tisková mluvčí Městských divadel pražských Zuzana Vernerová.

Svou kariéru Fialová spojila s Městskými divadly pražskými, do angažmá v Divadle ABC ji přijal Jan Werich už v roce 1958.

Květa Fialová se narodila 1. září 1929 ve slovenské obci Velké Dravce. Publikum obdivovalo její šarm a jemný smysl pro ironii především v rolích komediálního a konverzačního charakteru, k nimž patřily úlohy v hrách Vajíčko, Charleyova teta nebo Don Juan. Hlavní ženskou roli ze hry Harold a Maud ztvárnila vedle Městských divadel pražských také v Mladé Boleslavi a v Uherském Hradišti.

Divákům se zapsala do paměti rolemi ve filmech Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Účastníci zájezdu či v seriálu Hříšní lidé města pražského. V posledních letech bojovala s následky infarktu a s Alzheimerovou chorobou.

Témata:  Květa Fialová Divadlo ABC Praha

Související

Aktuálně se děje

27. června 2025 11:31

Helena Vondráčková slavila v domácím prostředí. S hvězdnými hosty a členem rodiny

Ve velkém oslaví Helena Vondráčková až kulaté 80. narozeniny za dva roky, ale i letos během svého dne vystoupila před fanoušky. Tentokrát se tak stalo v domácím prostředí v Chrudimi. Dorazili hvězdní hosté i jeden z členů rodiny, ačkoliv vztahy v ní nejsou nejlepší. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy