reklama
Stopka dotacím pro Agrofert! Žádné peníze během vyšetřování Babiše - anotační obrázek
Stopka dotacím pro Agrofert! Žádné peníze během vyšetřování…

Obětí se podle obžaloby stal Martin Říha, odsouzený za vytunelování kampeličky. Jeho tělo se nikdy nenašlo.

Před soudem dnes měla vypovídat i majitelka penzionu, v němž měl být Říha v dubnu 2003 před smrtí mučen. Nedostavila se ale ani ona. Soudkyně při provádění listinných důkazů přečetla i protokol o rekognici z roku 2008. Majitelka penzionu při tomto úkonu označila na fotografii jednoho z obžalovaných, který si od ní převzal klíče k ubytování.

Obhájce Oldřich Filip ale tento postup policie zpochybnil. "Mám zásadní námitku. Forma rekognice byla nezákonná, měla se provést in natura (osobně). Můj klient byl v té době k dispozici," uvedl Filip.

Z vraždy jsou obžalovaní Robert Šulc, Pavel Malý a Vladimír Stratil. Podle spisu unesli Říhu z jeho domu ve Zloníně u Prahy 17. dubna 2003 a odvezli do penzionu v Josefově Dole na Jablonecku. Tam ho podle obžaloby brutálně mučili, aby jim prozradil, kde jsou ukryté peníze z vytunelované kampeličky.

Vyšetřovatelé došli k závěru, že na následky týrání a aplikace neznámé látky Říha zemřel. Jeho dům měl podle spisu následně prohledat obžalovaný Josef Pavelka s komplicem, zřejmě ale nic nenašli.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama