reklama

"Budeme jednat o postech, to se ale ještě nestalo. Máme plno kandidátů, nikde není napsáno, že budou ministry, budeme hledat experty," uvedl na dotaz, zda bude chtít obsadit ministerstvo vnitra. Ocenil pozvání k prezidentu Miloši Zemanovi do Lán. Schůzka se uskuteční v pondělí odpoledne. Zeman dnes zopakoval, že Babiše jako předsedu vítězné strany jmenuje premiérem.

Zatím, den po volbách, se ale jedná o složení vedení dolní komory. K tomu se už Babiš sešel se zástupci KSČM v Průhonicích u Prahy a hnutí STAN ve Sněmovně. "Očekáváme úplně stejný průběh, jak vidí složení ve Sněmovně, vyslechneme jejich názor," řekl šéf ANO k nadcházejícímu jednání se sociálními demokraty.

Na krátkou textovou zprávu, ve které Babiš hned po vyhlášení výsledků šéfy ostatních sněmovních stran oslovil, mu zatím neodpověděl pouze předseda Pirátů Ivan Bartoš. Dnes Bartoš uvedl, že v Babišově kanceláři v Průhonicích u Prahy jednat nebude. "Piráti dostali stejnou sms, nikdo nikoho nezval do Průhonic, poslal jsem všem stejnou sms. Když někomu někdo popřeje, tak by aspoň mohl poděkovat, to se učí už v mateřské školce," glosoval to Babiš. Zdvořile mu odpověděl prý i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Babiš bude v pondělí v podvečer jednat o uspořádání dolní komory se zástupci KDU-ČSL, večer s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Předtím se sejde s prezidentem. Dnes Babiše nepřekvapilo, že Zeman mu opět vyjádřil podporu ohledně dotačního případu Čapí hnízdo.

reklama