Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co vám letos nadělí Ježíšek? Každý druhý Čech bude mít pod stromečkem peníze

Vánoce
Vánoce
Foto: Pixmac

Praha - Peníze pod stromeček chce letos nadělit 48 procent Čechů. Pro třetinu lidí je to ideální dar, pro třetinu jen alternativa těch tradičních. Na ty, kteří dostanou od Ježíška hotovost, sázejí obchodníci, kteří hned po svátcích spustí povánoční výprodeje.

Peníze chce věnovat jako dárek 52 procent mužů a 44 procent žen. Vyplývá to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot. Zejména mladí lidé hotovost považují za ideální způsob, jak umožnit obdarovanému pořídit si přesně to, co potřebuje.

"Obdobného názoru jsou i muži, kteří často nemají inspiraci pro nákup, a lidé s nižším vzděláním," uvedl manažer vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot Jiří Klos.

Obálku s hotovostí přinese Ježíšek častěji v Praze, kde se pro tento dárek rozhodlo 53 procent respondentů. Každá druhá žena dárky řeší již v průběhu roku. Muži se nejčastěji na přání ptají, 16 procent z nich nákup dárků nechává na poslední chvíli.

V e-shopech začnou povánoční výprodeje 25. prosince, kamenné prodejny se otevřou 27. prosince. Obchodníci letos čekají rekordní vánoční tržby. Podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci meziročně vzrostou obraty e-shopů o téměř pětinu na 38 miliard korun.

Témata:  Vánoce peníze průzkumy

Související

Aktuálně se děje

14. dubna 2026 21:58

Jana Adamcová rozhodla. Rodina se i po smutné události vrátila k plánu

Rodinou známého režiséra Jiřího Adamce otřásla zhruba před měsícem smutná zpráva. Jeho manželka Jana přišla o milovanou maminku. Není proto divu, že někdejší televizní moderátorka nyní potřebuje přijít na jiné myšlenky. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy