Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud odročil kauzu střelby u romského dětského tábora

Teenageři
Teenageři
Foto: Pixabay

Děčín - Děčínský soud odročil případ střelby do vzduchu u tábora romského sboru na 8. února 2018. Nikdo ze čtyř svědků se dnes k líčení nedostavil. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout. Za to mu hrozí až dva roky vězení.

Incident se odehrál loni v létě v Jiřetíně pod Jedlovou, kde byl na táboře romský sbor. Jeho účastníci již dříve popsali, že majitel pozemku sousedícího s areálem tábora opakovaně střílel do vzduchu a romské děti z pěveckého sboru častoval rasistickými nadávkami.

"Děti byly pochopitelně bujaré, takže výskaly, samotné proběhnutí kolem sousedova domu ovšem trvalo asi minutu. Ten pán na ně ovšem vylítl a začal na ně pokřikovat: 'Vy černý cigáni běžte do ...', a podobná hesla. Pak vystřelil do vzduchu," uvedla již dříve vedoucí romského sboru Ida Kelarová. Soused podle ní střílel opakovaně, agresivně se podle ní choval přímo v areálu tábora.

Kout od počátku jakýkoli útok na tábor popírá a tvrdí, že cvičil psa. U soudu dnes měli dnes vypovídat čtyři svědci. Podle soudce Miloše Řízka se tři omluvili, čtvrtý nedorazil bez omluvy.

Soud Kouta potrestal původně trestním příkazem. Muž proti němu podal odpor, a proto soudce nařídil hlavní líčení.

Témata:  romové dětské tábory Ústecký kraj

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2025 10:03

Zelenskyj je připraven uspořádat volby. S pomocí USA a Evropy

Ukrajina je připravena uspořádat volby v příštích 60 až 90 dnech, pokud její spojenci zajistí bezpečnost pro hlasování. V úterý to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Reagoval tak na kritiku ze strany amerického protějška Donalda Trumpa. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Vánoční Coca-Cola kamion zahájil turné u Westfieldu Černý Most (10.12.2025)

Vánoce jsou tady. Legendární kamion Coca-Cola vyráží na turné po republice

Ikonický červený vánoční kamion Coca-Cola se stal pro mnohé lidi po celém světě symbolem začátku sváteční sezóny. Tato tradice, která v sobě nese myšlenku vzájemné pospolitosti a sdílení, se po roce vrací i do České republiky, aby rozdávala vánoční kouzlo a zároveň podpořila dobrou věc. Letošní kampaň je navíc silně spojená s tradičním vánočním zvonečkem, který připomíná, že kouzlo Vánoc spočívá v okamžicích, kdy se schází rodina a přátelé.