Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prodáváte telefon? Pozor na zanechání citlivých dat, můžou být zneužity

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Ogilvy Public Relations

Praha - Češi jsou velmi neopatrní, ukázal průzkum služby Aukrobot. Přes tři čtvrtiny mobilů, které jejich majitelé dál prodávají, obsahují citlivá data.

V českých bazarech a aukčních portálech se aktuálně nabízejí stovky tisíc až jednotky milionů mobilů. Od roku 1996 si lidé v České republice koupili přes 40 milionů mobilů. V roce 2014 počet prodaných telefonů poprvé přeskočil tři miliony.

Nejčastějším nesmazaným obsahem jsou fotky, ale někteří zákazníci v přístroji nechají prakticky všechno. "Jsou zákazníci, kteří sice provedou reset do továrního nastavení, ale zapomenou zformátovat microSD kartu, na které nejčastěji zůstanou právě fotky nebo videa," uvedl Lukáš Ratiborský z Aukrobotu.

Na některých telefonech zůstanou uložené dokonce i výpisy z účtů, certifikáty pro banku, důležité kontakty nebo přístupy k emailovým účtům a mnoho dalších citlivých dat.

Témata:  mobily

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2025 21:13

Trump nevylučuje, že Američané opustí jednání o míru na Ukrajině

Americký prezident Donald Trump bagatelizoval varování šéfa diplomacie Marca Rubia, který naznačil, že Washingtonu dochází trpělivost při jednáních o míru na Ukrajině. Trump nicméně zcela nevyloučil, že by Američané mohli mírové snahy v budoucnu ukončit, pokud nepřinesou kýžený výsledek. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy