reklama

Záchranná služba aktivovala traumaplán, poslala na místo požáru několik vozidel včetně vozu Atego, který slouží k převážení většího počtu zraněných při mimořádných událostech.

Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místě zasahují profesionální hasiči z celé Prahy i dobrovolní hasiči. V budově nejde proud, takže zásah je mimořádně náročný a potrvá dlouho do noci.

Hasiči budovu stále prohledávají, počet obětí nemusí být konečný. Osm lidí převezli záchranáři do nemocnice. "Tři z nich byli ve velmi vážném stavu. Měli zástavu srdce. Ale podařilo se je oživit, byli napojeni na umělou plicní ventilaci a jsou nyní v pražských nemocnicích," uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

K tragédii dorazila pražská primátorka Adriana Krnáčová a ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský. Kvůli požáru byl přerušen provoz tramvaje číslo 5 mezi Jiráskovým náměstím a zastávkou Myslíkova.

Výběr tragických požárů v Praze

27. října 2010 - Při nočním požáru drážní budovy u pražského autobusového nádraží na Florenci zemřelo devět lidí. Všechny oběti se udusily. Šlo o tři ženy a šest mužů, všichni byli ve věku mezi 19 a 44 lety. V objektu často přespávali bezdomovci. Shořelá budova, jež dříve patřila Českým drahám, byla určena k demolici. Požár podle policie z nedbalosti způsobil čtyřicetiletý muž, který se posléze stal jednou z jeho obětí. Kriminalisté proto vyšetřování případu odložili.

26. května 1995 - Při požáru pražského hotelu Olympik zemřelo osm hostů (tři Belgičanky, dvě Finky, dvě Američanky a jeden Němec) a 34 lidí bylo zraněno. Požár vznikl v provozní místnosti v 11. patře na chladicím systému ledničky (vznícení textilií odložených na chladničce). Z hotelu bylo evakuováno téměř 600 osob, škoda byla podle závěrečné zprávy krizového štábu z června 1995 odhadnuta na 50 milionů korun.

8. října 1996 - Oheň zachvátil noční klub African Safari v Praze 5. Přímo na místě zemřel jeden člověk, další tři lidé podlehli v následujících dnech svým zraněním v nemocnici.

2. února 2006 - Životy čtyř lidí si vyžádal požár bytu v panelovém domě na sídlišti Opatov v Praze 11. Tři lidé uhořeli v bytě, čtvrtý těžce popálený muž zahynul, když se zřítil z 11. patra domu. Za založení požáru poslal pražský městský soud v říjnu 2006 dva pachatele do vězení na 15 a 12 let, vrchní soud tresty potvrdil.

reklama