Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drahoš pogratuloval Zemanovi k výhře

Volební štáb Jiřího Drahoše
Volební štáb Jiřího Drahoše
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Praha - Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit.

Řekl, že se nechystá odejít z veřejného života. Zemanovi popřál hodně sil a zdraví.

"Nezvítězili jsme, ale neprohráli jsme," řekl. Poznamenal, že je rád za obrovskou vlnu energie, která se vzedmula a která podle něj nemůže zmizet. "Slibuji vám, že tuto energii a naději ponesu dále, neodcházím z veřejného života," dodal. Jeho slova provázel v Kongresovém sále bouřlivý potlesk jeho příznivců.

Drahoš zatím nechtěl naznačovat, kam povedou jeho další kroky. Případnou kandidaturu na jiné politické funkce však nevyloučil. Kampaň před prezidentskými volbami Drahoš považuje za životní i politickou zkušenost, kterou by chtěl dále využít.

Témata:  Jiří Drahoš Miloš Zeman volby 2018

Aktuálně se děje

21. srpna 2026 8:29

Emoce přepraly rozum. Martin Dejdar vysvětlil své selhání před synovou svatbou

Když se něco nepovede, mělo by se to přiznat. Právě tak se zachoval Martin Dejdar, jemuž se v tomto týdnu oženil syn. O přísně utajované svatbě se lidé dozvěděli dřív, než bylo záhodno. A mohl za to právě populární herec.  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy