Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Roznera míří kvůli slovům o táboře v Letech trestní oznámení

Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Mladí sociální demokraté dnes podali trestní oznámení na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie Miloslava Roznera. Svými výroky, ve kterých označil někdejší koncentrační tábor pro Romy v Letech u Písku za "neexistující pseudokoncentrák", se podle nich dopustil popírání či zpochybňování genocidy.

Mládežnická organizace, která úzce spolupracuje s ČSSD, o trestním oznámení informovala na sociálních sítích. Upozornil na to web E15.

"Dnes jsme podali trestní oznámení na poslance Roznera pro podezření z přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle paragrafu 405 trestního zákoníku," uvedli Mladí sociální demokraté na facebooku.

S odkazem na Roznerův starší medializovaný výrok, že nechce svým vyjádřením "zabrušovat", aby poté nemusel ze záležitosti "vybrušovat", organizace uvedla, že se Rozner z trestního oznámení "snad nevybrousí".

Roznerovo vyjádření z uzavřeného sjezdu SPD, kde zkritizoval odkup vepřína v Letech, citoval v neděli pořad České televize 168 hodin. "Bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půlmiliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku," řekl podle ČT spolustraníkům Rozner.

Témata:  Sociální demokracie (SOCDEM) Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Miloslav Rozner

Související

Aktuálně se děje

15. března 2026 13:45

Jana Bernášková po boku Jaroslava Drtiny: Na Českých lvech definitivně potvrdila spekulace o novém vztahu

Slavnostní předávání cen Český lev se pro herečku a spisovatelku Janu Bernáškovou stalo příležitostí k významnému životnímu kroku. Pětatřicetiletá umělkyně, která v posledních měsících doslova září štěstím, se poprvé rozhodla oficiálně představit svého nového partnera široké veřejnosti. Do prostor Kongresového centra dorazila po boku Jaroslava Drtiny, čímž potvrdila spekulace o svém novém vztahu, o kterém poprvé krátce promluvila koncem loňského roku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy