reklama

Bělobrádek varuje, že když vláda nevznikne ani napodruhé, bude jasné, kdo za to může. „Pokud ani druhý pokus o sestavení vlády A. Babišem nebude úspěšný, nebude to vina ostatních stran ani voličů. Jen jeho a prezidenta,“ rýpnul si Bělobrádek.

Lidovci se přitom jednání úplně nebrání, podmínili ji ale mimo jiné tím, že ve vládě nebude nikdo trestně stíhaný.

Šéf lidovců také na twitteru okomentoval mediální výstupy šéfa hnutí ANO. „Výstup premiéra A. Babiše v TV Nova: Lež, lež, urážka. Ale svetr měl prímový,“ pochválil ho Bělobrádek.

Jinak ale pro jeho kabinet příliš pozitivních slov nemá. „Babišova vláda je podle něj lepší než Sobotkova, protože začíná v 6.30! Souhlasím s ním, že v EU je o ní slyšet. Hlavně OLAF rezonuje. A SPD,“ uvedl s odkazem na evropský úřad, který se věnuje vyšetřování Farmy Čapí hnízdo.

Kromě vlády ale okomentoval třeba také spory o těžbu lithia. „Lithium je z alkalických kovů relativně nejtoxičtější. Smrtelná dávka chloridu lithného je několik gramů, chcete ho fakt do českých rukou?“ rýpnul si v souvislosti s tahanicemi o tuto surovinu.

Pak poslancům poslal jedno varování. „Upozorňuji kolegy politiky: Kdo ma lithia plná ústa, riskuje otravu!“ dodal žertem Bělobrádek.

Loading...

3 komentáře (Poslední 06.02. 18:25) Napište svůj názor

reklama