Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Mochově hoří druhý den hala mrazíren

požár
požár
Foto: Pixabay

Praha - Jedna z plechových hal v bývalém areálu mrazíren v Mochově u Prahy, kde vypukl v pátek dopoledne požár, stále hoří. Požár se rozšířil v místech, kde se nepropadla střecha.

Hasiči se do této části nemohou dostat. Čeká se na příjezd těžké techniky. O dalším postupu se rozhodne dopoledne, řekl dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Noční hašení komplikoval mráz, při němž zamrzala výšková technika i čerpadla na vozidlech.

Zasahující hasiči se nyní střídají, na místě je asi 25 až 30 jednotek. Stále platí zvláštní stupeň poplachu, který se používá v mimořádných situacích.

"Hoří především dřevěné přepravky s bramborami. Hasíme pomocí výškové techniky. Do budovy nemůžeme, dokud nepřijede těžká technika, která strhne stěny hrozící pádem. Do té doby jsme prakticky bezmocní, protože se nedostaneme do míst, kde hoří," uvedl Svoboda.

Témata:  požár mochovské mrazírny požáry

Související

Aktuálně se děje

24. února 2026 5:00

Počasí o víkendu bude značit definitivní příchod jara

Víkendové počasí v závěru února přinese proměnlivou oblačnost a jarní teploty, které se budou šplhat nad deset stupňů Celsia.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy