reklama

Muž má 26 záznamů v rejstříku trestů, v současnosti je ve výkonu trestu. Vinu popírá.

Podle státního zástupce Ivana Hrazdiry přišel obžalovaný Lubomír Sochor do výkupny kovů v brněnských Židenicích prodat v září 2016 mosaz, při prodeji předložil odcizené doklady. 61letého Pracovníka výkupny následně napadl tyčí, nejméně osmkrát jej udeřil do hlavy a utekl. Muž utrpěl vážné poranění hlavy, předmět mu prorazil lebku, poškozený ale utrpěl i další zranění, když se snažil rány krýt. Přežil, ale musel podstoupit řadu operací. Dodnes mu chybí část lebeční kosti.

"Je mi líto, co se stalo, ale nemám s tím nic společného, jsem nevinen v této věci," uvedl před soudem Sochor.

Podle obžaloby muže usvědčuje například to, že kšiltovka, kterou kriminalisté nalezli na místě činu, obsahovala DNA obžalovaného. Také na jednom z dokladů obžalovaný zanechal pachovou stopu. Dalším důkazem je podle obžaloby kamerový záznam.

Podle obhajoby byla kšiltovka na místě už z předchozí doby a odcizený průkaz mohl vzít v bytě obžalovaného kdokoliv. Bydleli s ním další tři lidé, kteří byli závislí na drogách, Sochor drogy dříve prodával.

Státní zástupce v závěrečné řeči muži navrhl trest v horní polovině zákonné sazby, obhajoba žádá zproštění obžaloby pro nedostatek důkazů. Soud hlavní líčení pro vynesení rozsudku odročil na 3. dubna.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama