reklama

Podle místopředsedy představenstva Komory sociálních pracovníků Marka Juhy je v České republice kolem 200 sociálních podniků, které zaměstnávají kromě jiných pracovníků i sociálně znevýhodněné například z ústavů, vězení a podobně, ale také dávají prostor k uplatnění zdravotně postiženým. Kromě toho je až 2000 dílen s chráněnými místy pro zdravotně postižené.

Daneš uvedl, že zájemci mohou žádat pomoc při přípravě plánu, vzdělávání zaměstnanců, u marketingu, ale i při hledání financí. "Dosud jsme měli přípravovou část, reálný rozjezd podpory bude v září letošního roku. Výsledkem bude, že pomůžeme novým nápadům, aby se realizovaly," řekl.

Jedním z nápadů může být obdoba motocyklu nebo kola pro vozíčkáře nazvaná Bikedoo. Spolu s vozíčkem vytvoří pro handicapovaného sedačku s řídítky a motorem, díky čemuž se může dotyčný lépe pohybovat. Vynálezce Martin Dolinský dnes novinářům řekl, že projekt je teprve ve formě testování a přístroj používá jeden člověk. V budoucnu chce vyhodnotit zájem, pořizovací cena se bude pohybovat od 100.000 do 200.000 korun.

Kromě České republiky podporuje Evropská unie projekt také v Německu, Slovinsku, Maďarsku, Itálii a Polsku.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama