Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš pojede do Finska. Chce prozkoumat tamní vzdělávací systém

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Evropský rozpočet a vzdělávání budou tématy pracovní návštěvy předsedy vlády v demisi Andreje Babiše (ANO) ve Finsku. Babiš se v pondělí Helsinkách setká se svým protějškem Juhou Sipilou a ministrem zahraničí Timem Juhanim Soinim. Kromě toho Babiš vystoupí na podnikatelském fóru a navštíví univerzitu a základní školu.

"Během jednání bude premiér Babiš se svým finským protějškem Sipilou hovořit především o užší spolupráci v oblasti evropských záležitostí, a to především o podobě budoucího evropského rozpočtu, směřování Evropské unie a také reformě azylového systému," informoval úřad vlády.

S premiérem Sipiolou chce Babiš mluvit také o podobě budoucího evropského rozpočtu, směřování Evropské unie a reformě azylového systému. Českého premiéra v demisi zajímá také vzdělávací systém ve Finsku, jehož důležitou součástí je propojování akademického a podnikatelského sektoru. Babiš má v programu návštěvu základní školu Aurinkokivi ve Vantaa a Aaltovu Univerzitu v Helsinkách.

V neděli večer se Babiš sejde s českými krajany. Podle informací z webu ministerstva zahraničí žije ve Finsku trvale kolem 560 českých občanů. V zemi fungují dva krajanské spolky a česká komunita udržuje i neformální komunikaci prostřednictvím skupin na sociálních sítích. Vzhledem ke kvalitě finského vzdělávacího systému vzrostla obliba vycestovat do Finska za studiem, proto počet českých studentů přijíždějících na finské univerzity v rámci výměnných pobytů každým rokem vzrůstá.

Témata:  Andrej Babiš Finsko školství

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 10:27

Laďa Kerndl oslavil kulaté jubileum. Trápení už bylo dost, podotkla slavná dcera

Legendární Ladislav Kerndl oslavil v minulém týdnu kulaté 80. narozeniny a jeho neméně slavná dcera Tereza se postarala o to, aby se na jubileum nezapomnělo. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy