Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Primátorka Krnáčová vyzvala firmu Uber, aby zlegalizoval činnost

Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Adriana Krnáčová /ANO/, primátorka hl. města Prahy
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vyzvala firmu Uber, aby svou činnost zlegalizovala a aby službu Uber pop nahradila službou Uber taxi.

Teprve poté bude město ochotno s Uber vyjednávat o možné spolupráci. Vyplývá to z dopisu primátorky firmě Uber, dopis má ČTK k dispozici. Firma nabídla letos v únoru Praze pomoc při řešení problémů spojených s taxislužbou.

Krnáčová v dopise po firmě požaduje například vysvětlení její cenové politiky. "Zároveň bych vás ráda vyzvala k diskuzi, která by měla vést k tomu, že společnost Uber přistoupí ke stejnému kroku jako v sousedním Německu a službu Uber pop nahradí legální službou Uber taxi. Stále totiž doufám, že nám jde o stejnou věc: férovou soutěž taxislužeb, která nebude kazit jméno Praze," napsala.

Uberu pak vytkla, že při poskytování služeb využívá řidiče pracující rovněž pro běžné taxislužby. Tím podle ní již nejde o tzv. sdílenou ekonomiku, ale obvyklý smluvní pracovní poměr. "Vědí vaši řidiči, že se spoluprací s vaší firmou stávají de facto taxikáři a že na ně vaše firma přenáší zodpovědnost za případné porušování zákona?" napsala také.

Témata:  Adriana Krnáčová Taxi Uber Praha

Související

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.