Šmehlíková podle kárné žaloby činila průtahy v případu ohledně zajištění majetku. Týkal se uvolnění peněz na účtech, které podle Šmehlíkové měly podle zjištění švýcarských kolegů pocházet z trestné činnosti. Šmehlíková dnes uvedla, že byla nečinná kvůli tomu, že čekala na rozhodnutí ohledně ústavní stížnosti v daném případu, aby si byla jistá správností svých rozhodnutí. "Doufala jsem, že bude jednoznačné stanovisko, zda mám peníze uvolnit, nebo pokračovat v tom, co jsem dělala," uvedla Šmehlíková.

Zástupce kárného navrhovatele řekl, že návrh trestu konzultoval s městským státním zástupcem jako kárným navrhovatelem. "Došli jsme k tomu, že původní návrh byl nepřiměřený a striktní s ohledem na okolnosti případu. Proto bychom ho rádi modifikovali a navrhujeme snížení platu, přičemž by to mělo být s ohledem na recidivu a závažnost tohoto jednání," dodal.

Šmehlíková působí na Obvodním státním zastupitelství pro Prahu 4. Má na starosti kromě civilního trestního úseku a korupce i cizineckou agendu. Věnuje se jí téměř 20 let. Její nadřízená dnes u soudu řekla, že po odborné stránce pracuje dobře. "Do jisté míry není nikdo jiný, kdo by byl schopen tak dobře tuto cizineckou agendu vést. Rozumí všem právním předpisům, je na ni spoleh. Průtah si nedovedu vysvětlit. Byla to nešťastná shoda událostí," řekla svědkyně. Podle ní už je nyní zajištění peněz zrušeno a peníze byly vráceny.