reklama

Podle soudu byl u Schenka trest nepřiměřeně přísný, nepodařilo se podle něj doložit, že svůj čin spáchal ze zavrženíhodné pohnutky. Naopak Macháčkovi soudci zpřísnili i právní kvalifikaci. Místo podněcování k trestnému činu jej poslali do vězení za pomoc k pokusu vraždy, kde je sazba podstatně přísnější. Oba se navíc na základě rozhodnutí soudu musí podrobit ústavní ochranné protialkoholní a protitoxikomanické léčbě.

Schenk se podle rozsudku pokusil muže, který mu údajně dlužil peníze, zabít za povzbuzování Macháčka v listopadu 2015. Svou oběť nejprve zkopal, fackoval a poté ho hodili do potoka, kde byl vystaven dalšímu surovému bití. Schenk mu několik minut potápěl hlavu pod vodu a snažil se ho utopit. Macháček Schenka natáčel a podle obžaloby se brutálnímu útoku hlasitě smál. Schenk nakonec muži klekl na hlavu. Napadený nezemřel jen shodou šťastných náhod a díky včasné lékařské pomoci, stojí v obžalobě.

Korunním důkazem byl paradoxně videozáznam, který Macháček natočil. Soud neměl zpočátku k dispozici k videu zvuk a Macháčka, který se stavěl do role zachránce, proto nechal v době vazebního řízení na svobodě.

Macháček je obžalován i z dalších trestných činů. Jde o brutální napadení, které se odehrálo o čtyři měsíce později v Rožnově pod Radhoštěm. V březnu vnikl podle obžaloby do pokoje cizince, pěstmi ho bil do hlavy, pak i kovovou tyčí. Muž utrpěl zlomeniny nosu a žeber. Macháček byl za to obžalován z porušování domovní svobody, pokusu vydírání a krádeže. Podle obžaloby navíc o tři dny dříve ve stejném městě před rychlým občerstvením položil kanystr s benzinem a odešel na přilehlé parkoviště. U sebe měl sekeru a kuchyňský podpalovač. Strážníkům pak řekl, že jde podpálit "Arabáky". Obžalován byl z pokusu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Tyto případy však odvolací soud vrátil zpět krajskému soudu s tím, že rozsudek byl nepřezkoumatelný. Soud bude muset doplnit i dokazování.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama