reklama

Klaus uvedl, že nečeká, že by komunisté měli na vládu velký vliv. On sám za větší zlo než KSČM považuje Piráty a Zelené. „Považuji nějaké Piráty a Zelené za větší zlo než tu dnešní vyčpělou, bezbarvou, ideologicky naprosto prázdnou, zbytkovou komunistickou stranu," tvrdí Klaus.

Piráti ani Zelení si to ale nenechali jen tak líbit. Klausova slova citoval na sociálních sítích například člen Zelených a pražský zastupitel Ondřej Mirovský. „'Já považuji @PiratskaStrana a @zeleni_cz za daleko nebezpečnější než dnešní vyčpělou @czKSCM.' Václav Klaus v dnes na Primě. Nestor proputinovské servilnosti a rektálního alpinismu nikdy nezklame. Otázkou je, zda je na kremelské výplatnici nebo na něj mají kompro,“ zajímá Mirovského.

„Konstruktivní kritika = náš motor!“ vysmál se Klausovi předseda Pirátů Ivan Bartoš. Ten také navíc zveřejnil konverzaci mezi ním, jeho stranickým kolegou Tomášem Martínkem a dalšími Piráty. „Klaus nás chválí v Partii," komentoval slova exprezidenta Martínek. 

/p>

„14,5 % od TNS Kantar a Václav Klaus nás považuje za větší nebezpečí než komunisty. Tolik chvály v jednom dni si snad ani nezasloužíme,“ zareagoval na slova bývalého prezidenta pirátský poslanec Mikuláš Peksa.

„Nesmyslná arogance a bezbřehý populismus prvního předsedy ODS je přesně to, co mě přivedlo do politiky," přisadil si poslanec Pirátů Ondřej Profant. 

4 komentáře (Poslední 13.06. 06:50) Napište svůj názor

reklama