reklama

Jedničku si vláda podle místopředsedy lidovců Jana Bartoška zasloužila za to, že bez důvěry panovala téměř devět měsíců při "intenzivní a zavilé spolupráci s komunisty a extremisty z SPD". K normalizačním praktikám místopředseda lidovců poznamenal, že členové jednobarevné vlády ANO "k obrazu svému vyčistili státní správu".

Bartošek kritizoval vládu za ignorování bytové situace, lhostejnost k otázce podpory rodin a omezování veřejnoprávních médií. 

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura označil to, že vláda nezískala důvěru Sněmovny, za "manažerské selhání Andreje Babiše".

Negativně se na adresu odcházející Babišovy vlády vyjádřil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura, s nímž Babiš navzdory návrhům prezidenta Miloše Zemana spojenectví pro novou vládu neuzavřel. "Vláda se nedokázala postavit aktuálním tématům. Nic nepředložili, nic neprosadili, všechno stagnuje," řekl Okamura. Babiš podle něj selhal jako manažer a "ukázal totální naivitu a nic nedomluvil" v rámci formování postoje EU k migraci. 

SPD nepodpoří podle místopředsedy hnutí Radima Fialy koaliční vládu ANO s ČSSD a s podporou komunistů, neboť je podle nich "proimigrační a probruselská".

0 komentářů Napište svůj názor

reklama