Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž na psychiatrii v Klatovech zapálil matraci a utekl. Tři lidé se nadýchali kouře

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Klatovy - Jeden z pacientů Klatovské nemocnice založil na psychiatrickém oddělení požár a následně opustil areál nemocnice. Policie po něm pátrá. Kvůli ohni bylo evakuováno 20 lidí, tři se nadýchali kouře.

K požáru hasiči vyjížděli kolem 20:30. Matrace jen zahořela, oheň se nerozšířil dál po pokoji. Všichni evakuovaní pacienti se brzo vrátili zpět. Muž, který lůžko zapálil, ale mezitím opustil areál nemocnice.

"Jeho hospitalizace nesouvisí s násilným počínáním a nenařídil ji soud. Nicméně se jedná o nedoléčeného psychiatrického pacienta, který může být nebezpečný sám sobě," řekl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Po muži pátrá policie. Na nemocničním pokoji vznikla škoda v řádu několika desítek tisíc korun. 

Témata:  psychiatrie nemocnice požáry

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 16:58

14. března 2026 14:04

Eva Burešová má pro fanoušky smutné zprávy: Nevrátí se

Eva Burešová opět potvrdila svou pozici muzikálové hvězdy, když v Hudebním divadle v Karlíně zazářila v roli princezny Elsy v novém představení Ledové království. Dvaatřicetiletá zpěvačka si pochvaluje nejen samotný výsledek, ale i atmosféru, která provázela přípravy. Přestože v tomto divadle působí již šestnáct let, přiznala, že tak skvělý kolektiv lidí během své dosavadní kariéry ještě nezažila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

benzinky

Marže z cen benzinu: Kdy budou první údaje?

Ministerstvo financí obdrží první konkrétní data z plošného sledování marží u prodejců paliv již v pondělí. Ministryně Alena Schillerová v nedělním diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové uvedla, že resort zatím nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly, že si čerpací stanice navyšují marže nad rámec růstu cen na burzách. Reagovala tak na situaci, kdy ceny pohonných hmot v Česku skokově vzrostly v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě.