reklama

V tiskové zprávě to dnes oznámila synodní rada, která je nejvyšším orgánem církve. Postoj Česka podle rady neodpovídá zásadám civilizovaného světa stojícího na křesťanských hodnotách.

Italský premiér Giuseppe Conte žádal o víkendu země EU o pomoc s migranty zachráněnými z lodi. Některé státy nabídly, že část uprchlíků přijmou, ale Babiš to odmítl.

"Vyjadřujeme své znepokojení nad tímto postojem české vlády a vnímáme jej jako projev nesolidarity k lidem v bezprostředním ohrožení i k partnerům v rámci evropského společenství. Svým zamítavým stanoviskem se Česká republika zpronevěřuje zásadám civilizovaného světa, k němuž se chce počítat a který stojí mimo jiné na tradici a hodnotách křesťanské víry," uvedla evangelická církev.

Babiš v neděli prohlásil, že přijímání dalších nelegálních migrantů problém jenom zhoršuje. Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že Česko může Itálii pomoci jinak - nabízí experty a policisty a je připraveno se i zapojit do operace pod vedením Itálie na severu Libye.

2 komentáře (Poslední 18.07. 20:38) Napište svůj názor

reklama