Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kaufland u vlastních značek zredukuje obsah cukru, soli a tuku

Obchodní domy, ilustrační fotografie
Obchodní domy, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Kaufland dnes oznámil, že plánuje do roku 2021 zredukovat obsah cukru, soli a tuku u více než 300 produktů vlastních značek průměrně o pětinu bez užití náhradních látek. K podobnému kroku již dříve přistoupili i další obchodníci.

Rozhodnutí Kauflandu se týká převážně nealkoholických nápojů, sýrů, pomazánek, masa, uzenin a mraženého zboží. "Sledujeme obsažené látky v produktech vlastních značek a zaměřujeme se na to, jakým způsobem je možné zredukovat sůl, cukr a tuk bez používání dalších náhradních látek," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Lidl uvedl před měsícem novou značku uzenin bez konzervantů a barviv. Nestlé se loni zavázalo, že do roku 2020 sníží obsah cukru u výrobků prodávaných v Evropě o pět procent. 

Mezi roky 2012 a 2016 se snížil obsah cukru v 25 nejprodávanějších tuzemských ochucených minerálních vodách o 10,8 procenta, vyplývá z údajů Svazu minerálních vod.

Globus od letošního června v sortimentu vlastních značek nemá produkty dvojí kvality. "V uplynulých měsících jsme také přitvrdili dohled nad produkty dodavatelů privátních značek. Preventivně kontrolujeme produkty, zda splňují to, co je uvedeno na etiketách a na čem jsme se s dodavateli domluvili," uvedla mluvčí Pavla Hobíková.

Témata:  Kaufland obchody Lidl

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy