Lidl

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Veterináři nařídili Lidlu stáhnout 17,5 tuny masa z Polska kvůli antibiotikům

Domov

Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, můžou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.

Ilustrační foto

Vánoce klepou na dveře. Jak budou během svátků otevřené obchody?

Byznys

Lidé si ve většině obchodů na Štědrý den dopoledne nakoupí. Na vánoční svátky zůstanou prodejny zavřené, znovu se otevřou 27. prosince. Fungovat pak budou do Silvestra, poslední den v roce musejí zákazníci počítat se zkrácenou provozní dobou. Zavíracím dnem bude tradičně Nový rok. Vyplývá to ze zjištění a ankety ČTK mezi obchodníky.

Lidl, supermarket

Vyrážíte na nákup? Pozor, řetězce zpřísňují opatření proti koronaviru

Byznys

Potravinářské řetězce zvyšují ochranná opatření proti šíření nového koronaviru. Kaufland dnes začal nabízet balený chléb a rohlíky. Albert vyzývá zákazníky, aby vcházeli do prodejen se zakrytými ústy a nosem. Globus zavádí clony chránící pokladní. Respirátory ani roušky obchodníci pro své zaměstnance nemají a zatím ani nevědí, kdy by se mohla situace změnit.

Lidl, supermarket

Domov

Lidl dostal pokutu 15.000 korun za vábivou reklamu

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil řetězci Lidl pokutu 150.000 korun za takzvanou vábivou reklamu. Nabízel v akci zlevněné zboží, na prodejny se však dostalo v omezeném množství. Při nepoměru mezi nabídkou a poptávkou musí být prodejce podle NSS schopen vysvětlit svou podnikatelskou úvahu ve správním řízení.

Obchodní domy, ilustrační fotografie

Kaufland u vlastních značek zredukuje obsah cukru, soli a tuku

Domov

Praha - Kaufland dnes oznámil, že plánuje do roku 2021 zredukovat obsah cukru, soli a tuku u více než 300 produktů vlastních značek průměrně o pětinu bez užití náhradních látek. K podobnému kroku již dříve přistoupili i další obchodníci.

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Lidl šidil zákazníky? Prodával konzervy s menším obsahem masa, navíc v letákové akci

Domov

Brno - Další z maloobchodních řetězců, tentokrát Lidl, prodával masové konzervy, které obsahovaly výrazně nižší podíl masa, než je uvedeno na obalu, a navíc je prodával v letákové akci. Před necelým měsícem zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) stejný problém v Penny marketu. Opět jde o masové konzervy původem z Polska. Lidl je prodával pod svou privátní značkou Pikok, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle Lidlu jde o pochybení dodavatele, produkt stáhl z prodeje.

Lidl, supermarket

Domov

Lidl stahuje sušené ovoce goji

Praha - Lidl musí v Česku ze všech svých poboček stáhnout potravinu Vemondo Goji,– sušené plody kustovnice čínské, v balení 70 g, šarže L7195B. Dodavatelem potraviny je společnost Noberasco S.p.A., Carcere, Itálie. Nařídila mu to Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Dublin zasáhla sněhová bouře. Zloději vyrabovali Lidl, vzali na něj bagr

Svět

Londýn/Dublin - Teplota se v Británii po několika dnech vyšplhala nad bod mrazu. Lidem nyní komplikuje život náledí. Musejí počítat především s problémy v silniční dopravě a na železnici. Skupina lidí využila v pátek večer bouře Emmy k rabování v supermarketu sítě Lidl na západě Dublinu.

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Řetězec Lidl zvyšuje nástupní mzdu pokladních o pětinu, vydělají si 28 tisíc korun

Domov

Praha - Lidl v ČR zvýší od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28.000 Kč, v Praze a okolí stoupne na více než 29.000 korun. Diskont chce do tří lwt přijmout 2000 lidí, protože každoročně otevírá několik nových prodejen. Průměrná mzda v Česku v loňském třetím čtvrtletí meziročně stoupla o 6,8 procenta na 29.050 korun.

Lidl, supermarket

Úspěch českých potravinářů. Přes Lidl vyvezli zboží za pět miliard korun

Byznys

Praha - Čeští potravináři vyvezli loni pod privátní značkou diskontů Lidl své výrobky do 24 zemí Evropy v celkové hodnotě 5,5 miliardy korun. Přes německý řetězec exportovalo 145 tuzemských firem. Celkem české firmy v roce 2017 exportovaly potravinářské výrobky za 144 miliard korun, dovoz dosáhl 190 miliard Kč.

Lidl, supermarket

Svět

Lidlu opět chyběly kříže na letácích, lidé se začali bouřit

Řím - Na německý obchodní řetězec Lidl se opět snesla kritika kvůli chybějícím křížům v jeho reklamních materiálech. V italské pobočce v obci Camporosso v Ligurii visela fotografie kostela z Dolceacqua v jiné části Itálie - bez křížů. Řetězci si stěžoval místní starosta, napsala agentura DPA.

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Nákupy z domu: Lidl spustil nový e-shop

Domov

Praha - Diskontní řetězec Lidl spustil po týdnu testování internetový obchod se spotřebním zbožím. Na adrese www.lidl-shop.cz nabídne dvakrát týdně produkty, které se o týden později objeví v kamenných prodejnách.

Supermarket Lidl, ilsutrační fotografie

Lidl v Česku testuje e-shop, spustí ho za několik týdnů

Domov

Praha - Z velkých potravinářských řetězců má e-shop v Česku zatím jen Tesco, ale již brzy by k němu mohl přibýt také Lidl. Pilotní provoz internetového obchodu bude zatěžkávací zkouškou pro logistické centrum firmy v Plzni.

Lidl, supermarket

I německý Lidl se omluvil za vyretušované kříže

Svět

Berlín - Lítost vyretušováním křížů z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini na obchodních letácích vyjádřilo i vedení firmy v německém Neckarsulmu. Český Lidl se prostřednictvím mluvčí Zuzany Holé za vymazání křesťanských symbolů omluvil už v pátek.

Supermarket Lidl, ilustrační fotografie

Američany zajímalo, proč je Lídl tak levný. A našli odpověď

Svět

Washington - Webové zpravodajství Business Insider si vzalo na mušku obchodní řetězec Lidl. Ten se chystá expandovat po celém území Spojených států. Server si klade otázku, jak je možné, že ceny jsou v Lidlu, v porovnání s konkurenčními řetězci, podstatně nižší.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy