Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach v Pardubicích: Kvůli ohlášení bombě muselo 200 cestujících opustit rychlík

Ilustračni fotografie
Ilustračni fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Pardubice - 200 pasažérů rychlíku Leo Expressu z Prahy do Košic muselo v neděli večer v Pardubicích opustit soupravu, anonym nahlásil bombu.

Podle zpravodaje ČTK museli cestující před 22:00 opustit v Pardubicích vlak, vysvětlením byly "bezpečnostní důvody". Na možnost vrátit se do vlaku lidé čekali v nádražní hale.

"Bylo oznámeno, že se v jednom z vlaků, byl to vlak soukromého dopravce, nachází nástražný výbušný systém," uvedla  mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Na pardubickém nádraží zasahovalo zhruba 200 policistů i se psy. "Vlak se zkontroloval, nic se nenašlo," dodala mluvčí. Rychlík z Pardubic odjel před 23:00, pravidelný odjezd měl ve 21:05, zpožděný byl už na příjezdu. 

Témata:  Leo Express Pardubice krimi vlaky

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 10:22

Mňága a Žďorp smutní. Zemřel Jiří Fiala, někdejší basák a bratr frontmana

Českou hudební scénu zasáhla během uplynulého víkendu smutná zpráva. Ve věku nedožitých 58 let zemřel Jiří Fiala, někdejší baskytarista legendární skupiny Mňága a Žďorp a mladší bratr jejího frontmana Petra Fialy. Právě on informaci sdílel na sociální síti.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy