reklama

Amato však zdůraznil, že na závěry je brzy. Při srážce cisterny s hořlavými látkami a kamionu zemřel 41letý řidič cisterny, který podle videozáznamu navzdory upozornění nezpomalil.

Při následném mocném výbuchu a silném požáru bylo raněno 145 osob, uvedl italský ministr dopravy Danilo Toninelli. Vyššímu počtu obětí zabránili dva policisté, kteří během několika minut mezi prvotním požárem po srážce a druhým výbuchem nasměrovali do bezpečné vzdálenosti zvědavé motoristy.

"Silnice byla plná lidí, vystupovali z vozů a nehodu si natáčeli. Dva až tři kilometry dálnice byly zaplněné vozy," řekl policista Giacomo Chiriatti v televizi Sky TG24. "Za šest, sedm, osm minut se nám podařilo dostat všechna auta z místa. Potom došlo k silné explozi jako z filmu o Hirošimě a atomové bombě," dodal.

Ihned po srážce se ozval první výbuch a vozy začaly hořet. O několik minut později nastala další, podstatně mocnější exploze, která způsobila sesuv části nadjezdu. Po silné explozi následoval požár, který se rozšířil na prodejnu automobilů pod mostem a tam následně explodovalo několik aut. Tlak výbuchů porozbíjel okna v několika budovách.

Poranění mají popáleniny nebo jsou pořezaní od kousků skla, které po okolí rozmetal druhý výbuch. Mezi pořezanými je i 11 policistů, kteří se chystali zasáhnout na místě nehody. Lékaři ošetřili 120 osob a 18 dalších bylo hospitalizováno. Deset pacientů se nachází na oddělení plastické chirurgie, čtyři na oddělení popálenin. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama