Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gruzie za účasti české armády uspořádá velké vojenské manévry

Česká armáda
Česká armáda
Foto: Army.cz

Tbilisi - V Gruzii se bude od 1. do 11. září konat vojenské cvičení s názvem Agile Spirit 2018. Kavkazská země ho pořádá ve spolupráci s evropským velitelstvím amerického námořnictva. Zúčastní se vojáci z deseti států včetně Česka.

Podle gruzínských úřadů je cílem manévrů příprava ke společným operacím sil rychlé reakce NATO (NRF) a k rychlé reakci na lokální krize.

Na cvičení se mají podílet kromě gruzínských a amerických jednotek také vojenské útvary z Bulharska, Rumunska, Lotyšska, Řecka, Ukrajiny, Turecka a Estonska. Účast českých vojáků ČTK potvrdila mluvčí českého generálního štábu Vlastimila Cyprisová.

Gruzie už začátkem srpna pořádala ve spolupráci s NATO rozsáhlé vojenské manévry za účasti více než 3000 vojáků. USA tehdy vyslaly obrněná vozidla Stryker a Bradley, tanky M1A2, bitevní vrtulníky AH-64 a helikoptéry UH-60.

Témata:  Gruzie Armáda České Republiky

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 8:28

Nový případ ve vyšetřování bývalého prince Andrewa. Měl obtěžovat ženu

Policejní vyšetřování bývalého prince Andrewa se má nově soustředit i na incident ze začátku tohoto tisíciletí. Syn zesnulé královny Alžběty II. je podezřelý z údajného obtěžování ženy na dostizích. Informovala o tom britská média. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy