reklama

"Jeden člověk byl pod sutinami. Původně jsme měli hlášeny dvě osoby pod sutinami, což ale není potvrzené. Místo výbuchu nadále prohlížejí kynologové se psy. Zatím nemáme upřesněn počet domů, které byly explozí poškozeny, procházejí je hasiči se statikem," uvedla mluvčí. Ulice Na Valše, kde se tragédie stala, je dočasně uzavřena.

Do Mostkovic vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. "Po příjezdu byly zajištěny celkem tři osoby, z čehož dvě byly zraněné osoby z okolí, které se nenacházely přímo v domě a rozsah jejich zranění byl lehký až středně závažný. Oba zranění byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni na traumatologickou ambulanci nemocnice Prostějov. Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu, její stav byl bohužel neslučitelný se životem," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.

Policisté přijali zprávu o výbuchu na tísňové lince krátce po 12:00. Podle krajské policejní mluvčí Marie Šafářové byla na místo vyslána výjezdová skupina služby kriminální policie a kriminalistický technik. "Nyní místo výbuchu ohledávají, provádějí dokumentaci. Příčina výbuchu je předmětem dalšího šetření. Ohledávání zřejmě bude pokračovat i zítra (v neděli). Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena, ale pravděpodobně bude vysoká," řekla ČTK Šafářová.

Přivolaný statik posoudí, zda jsou domy, které exploze poškodila, obyvatelné. Na místě pracuje také psycholog, čeká se na příjezd speciální techniky z Hlučína na Opavsku k odklízení sutin. Zásah bude podle Hacsikové pravděpodobně trvat delší dobu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama