Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Českem se šíří další podvodný e-mail, autor se vydává za exekutorku

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Exekutorská komora ČR varuje veřejnost před dalšími podvodnými e-mailovými zprávami. Jejich odesílatel se nově vydává také za soudní exekutorku Janu Tvrdkovou z Exekutorského úřadu Praha 4. Komora o tom dnes informovala ČTK. Před týdnem varovala před zprávami z adresy jaroslavhomola@exekucehomola.cz, nyní se přidal také e-mail judrjanatvrdkova@exekucetvrdkova.cz.

Zprávy označené předmětem "Výzva" a smyšlenou spisovou značkou počínající "18 EX" vyzývají k úhradě fiktivní částky na konkrétní účty u AirBank nebo České spořitelny. Dodávají, že nebude-li uhrazeno do pěti pracovních dní od doručení výzvy, bude částka navýšena a exekuce bude vykonána v příštím týdnu, nebo bude obstaven účet.

Exekutorská komora ČR varuje veřejnost před novými podvodnými maily. Více na https://t.co/zOhwiUrdqu

— Exekutorská komora (@exekutori_cr) 21. února 2019

Exekutorská komora ČR zdůrazňuje, že se v žádném případě nejedná o sdělení zasílaná Exekutorskou komorou ČR ani soudním exekutorem Jaroslavem Homolou z Exekutorského úřadu Brno-město ani soudní exekutorkou Janou Tvrdkovou, ani kterýmkoli jiným soudním exekutorem.

Předmětné e-mailové zprávy jsou podle komory navíc označeny nesprávnou spisovou značkou soudního exekutora. Exekutor Homola užívá přidělené číslo 030, exekutorka Tvrdková 095, nikoli v e-mailech uváděné předčíslí 018 náležející soudní exekutorce Lence Černoškové z Exekutorského úřadu Prostějov, která však zmíněné e-maily taktéž nerozesílá.

Ve věci se komora obrátí na orgány činné v trestním řízení. Osobu soudního exekutora, včetně jeho e-mailové adresy případně účtů určených k plnění vymáhané částky, lze ověřit na stránkách komory, doporučují exekutoři.

Témata:  podvod e-mail krimi exekuce PC

Související

Aktuálně se děje

27. dubna 2025 18:30

Den, kdy se definitivně rozpadla Jugoslávie. Roku 1992 odstartovalo učiněné peklo

Vyhlášení Svazové republiky Jugoslávie dne 27. dubna 1992 bylo zoufalým pokusem Srbska a Černé Hory udržet moc nad rozpadající se federací. Následovala série krvavých válek, etnických čistek a izolace. NATO nakonec po několika letech utrpení zasáhlo. Ne z humanistického idealismu, ale ze strachu před šířením chaosu a ztrátou vlivu na Balkáně.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy