reklama

"Dispečink ČEZ Distribuce aktuálně eviduje na tři desítky poruch na vedení vysokého napětí a další desítky poruch na vedení nízkého napětí," uvedla mluvčí.

V Plzeňském kraji energetici zasahují zejména na Domažlicku a jižním Plzeňsku, v terénu jsou často i ve všech třech okresech Karlovarského kraje, tedy na Karlovarsku, Chebsku a Sokolovsku. "V ostatních regionech zásobovacího území ČEZ Distribuce je situace klidnější," doplnila Holingerová.

Podle mluvčí se na odstraňování následků vichřice podílejí stovky pracovníků poruchových čet i pracovníků dispečinku a telefonního centra. Poruchy mohou lidé hlásit na bezplatnou linku 800 850 860 nebo na webovém portálu www.bezstavy.cz.

Výpadky elektřiny způsobené silným větrem jsou také v jižních Čechách, které jsou součástí distribuční oblasti společnosti E.ON. Firma zde kvůli poruchám vyhlásila kalamitní stav. Bez elektřiny je asi 11.500 domácností, nejvíc na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. Poruch na vedení vysokého napětí E.ON eviduje 19, podle předpokladu firmy budou během noci přibývat další.

reklama