reklama

Šlechtová ve vládě Bohuslava Sobotky zastávala post ministryně pro místní rozvoj. Když se pak stal premiérem Andrej Babiš, přešla na ministerstvo obrany. Babišova první vláda ovšem nezískala důvěru a tak nastaly změny.

Jedna z nich se dotkla i Šlechtové. Ta na obraně skončila, Babiš jí oznámil, že už s ní ve vládě nepočítá. Její post převzal Lubomír Metnar. Od té doby Šlechtová vystupuje kriticky nejen vůči Babišovi.

Teď se do něj nepřímo navezla na sociálních sítích. „Máme krásnou zemi! Až na to žluto všude tedy,“ postěžovala si nad fotkami z Moravy. Dodala, že tohle žluté svinstvo nesnáší. Podle ní je řepky až moc. Svůj příspěvek doplnila hastagy jako #nemamradazlutoubarvu #zitbezrepky a #jetomoc. 

V Česku se řepka využívá pro výrobu biopaliv, která se podle zákona povinně přimíchávají do benzinu a nafty. Jedním z největších zpracovatelů řepkového semene a výrobcem metylesteru, který se přimíchává do bionafty, je společnost Preol patřící pod Agrofert. tento holding patřil právě Babišovi, který jej v roce 2017 převedl do svěřenského fondu.

reklama