reklama

Poslankyně Šlechtová se kriticky vyjádřila k vedení ANO s nímž úzce spolupracovala, jelikož byla členkou vlády předsedy hnutí Andreje Babiše. V rozhovoru pro DVTV.cz uvedla, že Jaroslav Faltýnek (ANO) nesdělil pravdu ohledně zakázky pro Kapsch.

Podle jejího vyjádření s ní na rovinu nejednal ani předseda ANO Babiš. Kritický názor bývalé ministryně obrany vycházel také z toho, že na ministerském postu měla přístup k utajovaným informacím. "Spoustu informaci bych si přála ani nevědět," uvedla k problému Šlechtová. 

Babiše s Faltýnkem označila za lháře, čehož si všiml i titulek rozhovoru, od kterého se následně Šlechtová distancovala. "Titulek a zbytečné útoky DVTV v počátku rozhovoru nebudu komentovat," napsala na Twitteru.

Nicméně rozhovor okomentovala ještě na svém profilu na Facebooku. "Byla jsem v DVTV, kde se mě pan Veselovský ptal, jakou má jako občan jistotu, že si z 50 mld zakázky na BVP nikdo nic "neuloupne". To je dobrá otázka, kdyby jí nepředcházelo 10 minut bulvárního rozpitvávání mé dva měsíce staré osobní emoce. Ano, za starým příspěvkem si stojím. Některé věci mě prostě žerou. Ale z celého rozhovoru mám pocit, že jeho cílem nebylo něco se dozvědět, ale pošpinit. I ten titulek je neodpovídá obsahu rozhovoru."

Rozhořčenosti poslankyně si všimla i její kolegyně Markéta Pekarová Adamová. Nicméně připomněla faktickou podporu Šlechtové současné vládě.

"Karly Šlechtové, která si stěžuje, že Babiš i Faltýnek jsou lháři, by mi bylo za normálních okolností i líto. Ale není. Karla Šlechtová hlasovala pro důvěru současné vládě, je tedy za současný stav zodpovědná. Stejně jako všichni, kteří k tomuto "prozření" ještě nedošli," uvedla na sociální síti politička z TOP 09 Pekarová Adamová.

Jak Šlechtová uvedla v rozhovoru, z klubu hnutí ANO vystoupit nehodlá, tudíž není zcela jasné, jak kritiku kvůli předsedovi Babišovi a také vůči prvnímu místopředsedovi hnutí Faltýnkovi, myslí vážně.

reklama