Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Letišti Václava Havla se srazily dva boeingy

Letiště Praha
Letiště Praha
Foto: Letiště Praha

Na ranveji Letiště Václava Havla v Praze se dnes po obědě při pojíždění střetla dvě letadla. Nikomu z cestujících se nic nestalo.

Informaci serveru Novinky.cz ČTK potvrdil mluvčí letiště Roman Pacvoň. Podle něj šlo o dvě letadla společnosti Smartwings. Vyjádření společnosti ČTK zjišťuje.

"Při pojíždění po pojezdových drahách došlo ke kontaktu dvou letadel, a to koncem křídla jednoho letadla s koncovou částí druhého. Všichni cestující jsou v pořádku a provoz na letišti není nijak omezen," řekl ČTK Pacvoň.

Zpravodajský server iDNES.cz s odvoláním na informace leteckého fóra Planes.cz píše, že se srazily dva Boeingy 737-800. Jeden z nich měl údajně odletět do Portugalska.

Témata:  letectví a letadla Letiště Václava Havla Praha EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

10. května 2025 15:17

Od pondělí bude na Ukrajině platit příměří, prohlásil Trump po jednání koalice ochotných. Jinak Rusko uvidí

Evropská diplomatická ofenziva vyvrcholila 10. května v ukrajinské metropoli Kyjevě, kam přijeli čelní představitelé čtyř klíčových evropských zemí – Francie, Německa, Velké Británie a Polska – na podporu Ukrajiny. Prezident Volodymyr Zelenskyj je přivítal osobně, aby společně jednali o novém návrhu na 30denní bezpodmínečné příměří s Ruskem. Do jednání se zapojil i americký prezident Donald Trump během společného telefonátu s evropskými lídry.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy