reklama

Ondráček se na facebooku navezl do předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. „Kolega posl. Kalousek je neúnavný. Na dnešním jednání organizačního výboru se znovu snažil prosadit bod, aby se Sněmovna zabývala moji soukromou cestou do Doněcku. Zase mu to ale neprošlo,“ směje se komunista.

TOP 09 se už v úterý pokusila prosadit projednání Ondráčkovy cesty na program nynější schůze Poslanecké sněmovny. O jeden hlas ale návrh neprošel. K přijetí návrhu ale chyběl jediný hlas.

„Navrhl jsem sněmovně, aby se distancovala od návštěvy svého člena poslance Ondráčka na východě Ukrajiny, kde přijímal pocty oficiální státní návštěvy od neexistujícího státu. Návrh o jediný hlas neprošel. Poslanci ANO, ČSSD a KSČM se distancovat nechtěli. To je také informace,“ postěžoval si v úterý Kalousek.

„Asi nikdo nechce abych veřejně připomněl, jak zde v ČR přijímal ukrajinskou pilotku Savčenkovou, které předal jako osobní dárek dýku nebo bodák. Když ji pak ukronáckové po pár měsících zavřeli, tak držel hubu a pro její propuštění neudělal nic. Jo, takový je náš pan posl. Kalousek hrdina,“ posmívá se Kalousek.

reklama